Центр OsteoDoc™

Як підготуватися

З огляду на те, що на  першому сеансі бажано знімати верхній одяг (остеопат має провести огляд, аналіз симетрії тіла, зміни форм, контурів, кольору, а також виконати певні ручні тести з натягом м’язів і фасцій), вдягніть зручну для Вас білизну або (для жінок) відкритий купальник.

Насамперед слід уточнити, що приходити на первинну консультацію бажано з усіма наявними у Вас даними попередніх досліджень – рентгенівськими знімками, даними УЗД, комп’ютерної та магнітно-резонансної томографії, загальними, біохімічними аналізами крові, сечі та ін.

Безумовно, остеопатична діагностика є самодостатньою і не потребує обов’язкового інструментального підтвердження, однак наявність додаткового джерела даних, яке об’єктивно збігається з даними, отриманими руками, сприятливо позначається на впевненості в точності поставленого діагнозу.
Крім того, наявність змін у складі крові, даних УЗД або рентгенограм дає змогу зробити їх відправною точкою для подальшого контролю за перебігом остеопатичного лікування.

Необхідність оглядати все тіло, навіть якщо у Вас присутні тільки локальні скарги (наприклад, на біль у ділянці голови або шиї), пов’язана з тим, що остеопатичні ушкодження (коренева, причинна, первинна дисфункція) може знаходитися на значній відстані від місця Вашого дискомфорту.
Так, перекіс у ділянці таза впливатиме на положення черепа та шийних хребців, а рубець, що залишився після видалення апендикса, може сприяти зсуву тазостегнового суглоба та, як наслідок, — болю в правому коліні.
Під час місячних остеопат, як і раніше, може застосовувати більшість технік (за винятком вісцеральних технік на тазу та черевній порожнині).
Однак рефлекторно може посилитися кровообіг, до цього потрібно бути готовою. Для системних розстановок за Бертом Геллінгером таких вимог немає.